Микола Гоголь — «Вій»

Друзі!
«Родинне радіо» продовжує наповнювати каталог української літератури. Сьогодні ми пропонуємо до Вашої уваги відому книгу Миколи Гоголя — «Вій», у виконанні заслуженого артиста України Петра Панчука.

Вій 400
Вій — це могутній витвір народної уяви. Так звуть українці старшого над гномами, що в нього повіки на очах спускаються аж до землі. Оця вся повість і є народний переказ. Мені не хотілося змінювати його, тому розповідаю майже так само просто, як і сам чув. (Прим. М. Гоголя)
Три студента київської бурси відправилися на канікули. По дорозі вони заплутали в темряві і попросили нічлігу на віддаленому хуторі. Один зі студентів, Хома Брут, уві сні побачив відьму, яка скочила на нього верхи і скакала по полях і байраках. Змучений Хома сотворив молитву, яка йому допомогла звільнитися від чар відьми. Хома сам скочив верхи на стару і став поганяти її, б’ючи поліном. До ранку чари розвіялися — стара перетворилася на прекрасну панночку.
Хома Брут повернувся до Києва і приступив до занять. Однак через кілька днів отримав наказ від ректора бурси — відправитися до багатого сотника, читати молитви над вмираючою дочкою-красунею. Хома, згадуючи про свою недавню пригоду, намагався всіляко відкрутитися від доручення, але в нього нічого не вийшло. Люди сотника замкнули його на ніч в церкві разом з встиглою померти дочкою і Хома приступив до молитов. Бурсак подивився в обличчя покійної і переконався, що це та сама панночка, яка скакала на ньому.
Три ночі Хома читав молитви. У першу ніч труп вибрався з домовини і став шукати Хому. Догадливий бурсак окреслив навколо себе коло крейдою на підлозі — і нечиста сила нічого не могла з ним зробити. У другу ніч справи пішли серйозніші: відьма закликала на допомогу силу-силенну всякої нечисті, яка шукала Хому, але не могла побачити його через магічне коло. Бурсак вийшов з церкви на ранок весь посивілий. На третю ніч в церкву набилося величезне число чудовиськ. Всі шукали бурсака. Для того, щоб побачити його, привели Вія — якогось гнома з залізним обличчям. Для того, щоб Вій міг глянути, нечисті довелося піднімати йому повіки. Хома відчував, що не варто дивитися Вію в очі, однак не витримав і глянув. Негайно Вій вказав на нього пальцем, а нечисть накинулася. Хома Брут загинув в ту ж мить. Тут пролунав другий спів півня, і нечисть, кинувшись геть з церкви, застрягла у вікнах і дверях.
Інші два бурсака, обговорюючи смерть Хоми, стверджують, що якби він не злякався і не подивився в очі Вію, то врятувався б.
Щиро бажаємо приємного прослуховування. Нагадуємо, що почути цю та інші аудіокниги можна наступним чином:
1 Безкоштовно в ефірі «Родинного радіо» за розкладом мовлення.
2 Придбавши аудіофайл у нашому магазині завантажень.
3 Сплативши доступ до всієї аудіобібліотеки «Родинного радіо».

 Слухайте нас — будьте з Україною!