«Кармелюк» та «Про пухнастих та повзючих, про летючих та кусючих»

Любі наші радіослухачі!

До нашого каталогу дитячої літератури додані дві нові аудіокниги:

Марко Вовчок — «Кармелюк»,

Ярослава Межжеріна — «Про пухнастих та повзючих, про летючих та кусючих».

Кармелюк 400

«Кармелюк»

Висловлюючи заповітні мрії народу про вільне заможне життя, автор змальовує Кармелюка не кріпаком, а вільним сином вдови-козачки. Ріс і виховувався Устим у трудовій селянській родині в оточенні людей праці серед чудової природи. Все це благотворно вплинуло на формування його світогляду, характеру. Змалку він виявляє любов до скривджених, готовність допомогти їм у біді, навіть «покласти голову» за них.

У змалюванні образу Кармелюка письменниця весь час поєднує реалістичні риси з казковими. У казках позитивні герої з народу завжди наділені надзвичайною силою. Таким змальований і Кармелюк Марка Вовчка. Ще хлопчиком він перепливав найглибші та найбистріші ріки, злазив на найвищі дерева, міг «у самі пропасні яри спускатись».

Кармелюк наділений незвичайною красою. Краса його настільки чаруюча, що люди німіли від зустрічі з ним. Навіть скупа пані, яка ніколи не розлучалася зі своїми скарбами, вражена красою Кармелюка, без опору віддала йому свої багатства.

Кармелюк — чесна й безкорислива людина, він уміє громадські інтереси ставити вище особистих: кидає стару неньку, молоду дружину, малу донечку та йде в ліс із «хлопцями рядити». Він упевнений у справедливості боротьби, яку веде з поневолювачами, задля цього він, добрий син, вірний чоловік, дбайливий господар, залишає спокійне життя та стає на важкий шлях пошуку правди.

У казках герой з народу зображений сильнішим від свого ворога. Таким є й Кармелюк, який щоразу тікав від ворогів і продовжував боротьбу. У словах закутого Кармелюка «Сподіваймося на ліпші часи!» розкривається його оптимізм, віра в перемогу. Таким настроєм пройнялися й люди, які вірили в його повернення. Невипадково Кармелюк Марка Вовчка не гине, а невідомо куди зникає. Цим письменниця стверджує думку, що він, як і народ, безсмертний.

Про пухнастих та повзючих, про летючих та кусючих 400

«Про пухнастих та повзючих, про летючих та кусючих»

Відома журналістка Ярослава Межжеріна невимушено, дотепно і з гумором розповідає про комах і риб, птахів і звірів, з якими можна зустрітися не в африканських джунглях, а в наших містах і селах. Книжка буде цікавою для дітей різного віку і дорослих.

 

Щиро бажаємо приємного прослуховування. Нагадуємо, що почути цю та інші аудіокниги можна наступним чином:

  1. Безкоштовно в ефірі «Родинного радіо» за розкладом мовлення.
  2. Придбавши аудіофайл у нашому магазині завантажень.
  3. Сплативши доступ до всієї аудіобібліотеки «Родинного радіо».

 

Слухайте нас — будьте з Україною!